• 09355685454

دوره های آموزش تخصصی

آموزش هنر سفالگری و سرامیک و لعاب در کرج

دوره عمومی آموزش هنر و فن سفالگری و سرامیک در طی حدود ۶ماه و هفته ای یک جلسه ۳ساعته تشکیل خواهد شد و محتوای ان به سه سر فصل تقسیم می گردد

سر فصل اول شامل اموزش روشهای کار با دست ( ۳روش مختلف) می باشد که نتیجه ان ساخت ۲ اثر با استفاده از روشهای فوق الذکر است.
هنرجو در حاشیه این دروس عملی با تاریخ سفال و سرامیک در ایران اشنا به صورت تصویری خواهد شد و از این اشنایی در راستای انجام پروژه مولاژ (ساخت یک اثر تاریخی ) استفاده خواهد کرد.
در سر فصل دوم هنرجو روش و تکنیک های کار با چرخ سفالگری را اموزش خواهد دید .
در این دوره هنرجو توان ساخت اشیاع مدور همچون کاسه و کوزه را فرا گرفته و هم چنین با کف تراشی قطعات اشنا خواهد شد .
در سر فصل سوم ساخت نقش برجسته اموزش داده می شود و هنرجو در این دوره توانایی ساخت خشت سفالی نقش برجسته, روش قالبگیری با گچ , تکثیر و چیدمان قطعات را فرا خواهد گرفت .

دوره لعاب عمومی
در این دوره هنرجو با مواد اولیه لعاب و ابزار آلات لعابکاری آشنا شده و توانایی ترکیب مواد برای ساخت لعابها طبق روش فرمول نویسی زِگِر را فرا خواهد گرفت. همچنین هنرجو نحوه ترکیب لعابهای آماده و استفاده از آنها بر روی قطعات سرامیکی را نیز آموزش می بیند. ساخت انواع لعابهای ترنس (شفاف) ، اپک (غیر شفاف) ، مات، براق ، انقباضی، پتینه ای و ... در رنگهای مختلف در طول دوره به صورت عملی انجام شده و در انتهای دوره هر هنرجو تست این لعابها را پس از پخت در کوره برای خود آرشیو خواهد نمود. در انتهای این دوره هنرجویان قادر به شناخت رفتار مواد اولیه لعاب و ساخت انواع لعابها خواهند بود
مدت دوره آموزشی حدود ۱۰جلسه ۳ساعته می باشد.

دوره تخصصی لعاب
در این دوره هنرجو با انواع روش های اعمال لعاب ( غوطه وری، اسپری، قلمو) آشنا شده و چند تکنیک تزیین لعاب مانند فوتک، اسگرافیتو، ماسکه و ... را فرا میگیرد. برگزاری کارگاه های عملی یک روزه در طول دوره جهت فراگیری تکنیک های ویژه در لعاب همچون( ساگار، راکو، کاپرمت و لاستر) از مهمترین سر فصل های دوره پیشرفته بوده و هنرجو در انتهای دوره قادر به انجام همه تکنیک های فوق خواهد بود.
مدت دوره آموزشی ۱۰جلسه ۳ساعته می باشد.

آموزش کودکان و نوجوانان در آموزشگاه هنر صور خيال

دوره هاي تخصصي آموزشي براي كودكان با دو گرايش در اين آموزشگاه تعريف شده است.

نقاشي

اين رشته به سه مقطع سني 6تا 8 سالگي،8تا10سالگي و 10 تا 12 سالگي تقسيم شده است.وبا توجه به شرايط سني هر گروه، طرح درسهاي متناسب آن گروه تعريف شده است0

با توجه به مطالعه ،تحقيق و تجربه چندين ساله در اين زمينه ،سعي بر آن بوده كه از متد روز دنيا جهت آموزش در اين گروههاي سني استفاده گردد ، بخصوص كه انتخاب اسلوب اشتباه آموزشي ( هم چون مجبور نمودن كودكان به كپي برداري از آثار بزرگسالان و يا نقاشي به شرط رضايت والدين و...) سبب آسيب هاي شديد روحي رواني از يك سو و سرخوردگي از سوي ديگر مي شود.

نقاشي در دنياي كودكان يك فرايند ساده برايكودك اما يك فرايند پيچيده و يك پروژه تحقيقاتي جدي براي متخصصين و روانشناسان است.

نقاشي براي كودكان در حكم بازي ،ارتباط با جهان اطراف و دريچه اي جهت كشف و شهود است و در حقيقت زبان تاثير گذار تصويري اوست كه نتيجه آموزش صحيح ، رشد استعدادهاي نهفته و پرورش خلاقيت كودك در زمينه هاي مختلف است و آموزش غلط آسيب هاي جبران ناپذيري ايجاد خواهد كرد. به همين دليل ورود به اين جهان تخصصي ويژه مي خواهد.

به همين دليل محورهاي آموزشي اين مركز بر اساس موارد ذيل طراحي و اجراء مي گردد.

1- گسترش موضوع در ذهن كودك

در ابتدا كودكان معمولا موضوعات مشخصي (همانند درخت ، خانه ،خورشيد و...) مي كشند و نياز به شناخت بيشتر از محيط اطراف خود را دارند. در اين مرحله سعي مي كنيم كه با طرح موضوعات مختلف در حيطه هاي گوناگون(در دوره اول موضوعات طبيعي و در دوره هاي بعد با موضوعات ذهني) نوع نگاه كودك به نقاشي را گسترش داده و نگاه تصويري كودك را ارتقاء بخشيم .

2- استفاده از رنگهاي گوناگون . شناخت تركيب هاي رنگي و كنترل رنگ در سطوح مشخص .

* در دوره اول از مداد رنگي استفاده مي شود و در دوره هاي بعدي كودك با   مواد رنگي گوناگون( همانند پاستل ، آبرنگ ، گواش و ....)

آشنا شده و اين مواد رنگي را در تركيب با يكديگر استفاده مي كند.

3- شناخت تكنيك كولاژ و تركيب مواد

4_ نقاشي بر روي وسايل كاربردي ( ليوان ، گلدان و...)

5- تجربه نقاشي گروهي

6- آشنايي با طراحي و تناسبات (بستگي به سن و شرايط رشد كودك دارد)

* بايد توجه داشته باشيم كه در تمامي مراحل آموزشي ، كودك بايد همان حس بازي و كار خلاقانه خود را داشته باشد و بايد از دخالت مستقيم در بيان تصويري كودك اجتناب نمود.

* كودكان حس و بيان تصويري ناب خود را از شيوه زندگي و تعاملات اجتماعي دارند و دخالت بزرگترها بدون مطالعه و تخصص لازم سبب بهم ريختگي شديد نوع نگاه ، مطالعه شخصي و بازنمايي ضمير ناخود آگاه كودك به صورت بصري مي شود و و در واقع بزرگتر ها جلو رشد قوه تخيل ، تصور و تحليل هاي مطالعاتي كودكان را گرفته و به بياني ديگر نوع نگاه بزرگترها به محيط اطراف و ... را همانند يك طوطي باز نمايي مي كنند.

به همين دليل بهتر است كودكان خود را به مراكز آموزشي شناخته شده وبا تجربه كار مدرن و مطلع از دانش روز بسپاريد.

مجسمه سازي و سفالگري

اين رشته در دو مقطع سني 6 تا9سالگي و 10 تا 12 سالگي تقسيم شده است.وبا توجه به شرايط سني هر گروه، طرح درسهاي متناسب آن گروه تعريف شده است.

محورهاي آموزشي اين مركز بر اساس موارد ذيل طراحي و اجراء مي گردد

آشنايي با گل و تكنيك هاي اجرايي آن شامل:

 (slab pots ) - روش ورقه اي

(pinching pots ) - روش فشاري

 ( )coiled pots - روش فتيله اي

_ آموزش روشهاي كاهشي از توده گل جهت ساخت مجسمه

_ آموزش روشهاي افزايشي به توده گل جهت ساخت مجسمه

-آموزش ساخت احجام هندسي و غير هندسي (متناسب با سن كودكان) توپر وتو خالي

-آموزش ساخت نقش برجسته

-آموزش متد قالبگيري به زبان ساده

-آموزش ساخت احجام طبيعت كرايانه و فيگوراتيو ( متناسب با سن كودكان)

-كار با مواد دور ريز و بازيافتي بدون خطر و بهداشتي

-آموزش ساخت مجسمه با خمير كاغذ (پاپيه ماشه)

-كار با خمير هاي مجسمه سازي رايج در بازار

-آموزش تكنيك هاي ساخت حجم با چوب و چسب و كاغذ و پارچه

-آموزش استفاده از قيچي و يادگيري برش

-آموزش تكنيك هاي رنگ آميزي احجام ( حجم ها ي ساخته شده توسط كودك و احجام آماده)

-آموزش تكنيك هاي خلاقانه و في البداهه

-آموزش كار گروهي

در تمامي بخش هاي آموزش آزادي عمل ، سطح توان و حس بازي و لذ ت كار با گل و مواد گوناگون توسط كودك مد نظر مي باشد

 

آموزش طراحی صنعتی در کرج

 

دوره هاي تخصصي آموزش طراحي صنعتي با توجه به نياز سنجي هاي زير تدوين گرديده است

1- نياز نسل جوان به شناخت صحيح و آكادميك رشته طراحي صنعتي و لزوم گسترش اين رشته در بين مشتاقان.

2- ارايه دوره هاي منظم آموزشي و مكمل يكديگر كه دوره هاي كاربردي را تكميل نموده و آموزش پذيرنده در انتهاي دوره توان ورود به بازارهاي طراحي صنعتي،افراد تكنسين مورد نياز اين رشته در كارگاهها و كارخانه هاي صنعتي ، شركت درگروه هاي حرفه اي و رويدادهاي هنري مربوطه در داخل كشور و همچنين در سطوح بين المللي را داشته باشد.

كادر آموزشي اين آموزشگاه با مطالعه و تحقيق فراوان سعي نموده است كه مواد درسي اين رشته را به صورت كاملا كاربردي طراحي كند و به همين دليل دوره هاي آموزشي به سه دوره پايه، پيشرفته و تخصصي تقسيم گرديده و در هر دوره به صورت كامل مواد درسي منظمي را ارايه نموده كه هنرجويان پس از اتمام هر دوره به توانمندي لازم در آن دوره رسيده و گواهي آن دوره را دريافت مي نمايند.

دوره پايه (مهارت آموزي)-درطي اين دوره : هنر جو مهارتهاي لازم را در طراحي تخصصي وي‍ژه طراحي صنعتي"، ، شناخت تناسبات در طراحي ، اصول پايه اي پرسپكتيو ، رسم فني ، راندو ،فرم شناسي،نقشه كشي و مدل و حجم سازي پايه اي را فرا مي گيرد.

دوره پيشرفته :در طي اين دوره هنرجو با تكنيك هاي ساخت ماكت ،حجم سازي پيشرفته ، مهندسي عوامل انساني (قوانين ارگونومي)،طراحي فني ،طراحي محصول(مبلمان وملزومات داخلي) و اصول و قواعد دكوراسيون داخلي و محيطي آشنا مي گردد.

دوره تخصصي : هنرجو با اصول طراحي خودرو ،طراحي اصلاحي و طراحي بسته بندي آشنا مي گردد.

ودر پايان دوره با توجه به گرايش هنرجو در يكي از شاخه ها، يك محصول طراحي و به سمت اجرا سوق داده مي شود.

  • البرز ، کرج ، میدان شهدا ، خ بهار ، کوچه سامان ، پلاک 26
  • 09194054509
  • 09355685454
  • 02632220615
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

صفحات اجتماعی

اينستاگرام آموزشگاه هنر در کرج     تلگرام آموزشگاه هنر در کرج

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا